KONST / Litografier / Färglitografi 11744177
nr 1174 4177
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vintermotiv. Signerad, numrerad 81/360, motivet: 41x32 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 april 2018
kl 20:56:27
4/4 17:03:34
100 kr
9/4 16:50:57
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren